top of page
Blog
Search


Miért fáj a derekunk és mit tehetünk ellene?
Egy hosszú munkanap után felállnánk a székből de a derekunk éles, feszítő fájdalommal jelzi, hogy túl sokat ültünk egy helyben. Vagy költözés során napokig cipekedünk, és az egyik lehajlást követően nem tudunk felegyenesedni. Ezeket azért tapasztalhatjuk, mert az ülő életmód, az emelés, a rendszeres egyoldalú terhelés megterheli a gerincünket. Gerincünk eredendően négy lábon járásra fejlődött ki, a vízszintes testtartás esetében egyenletesen oszlik el a csigolyák közötti terh

Dr. Takács Csilla Cecília
13 hours ago4 min read
bottom of page
